Dołącz do naszej społeczności
na znanych serwisach profilowych. |
picture picture picture picture
picture

Czas na kawę

Masz czas to wykorzystaj go na aktualne opinie o znanych produktach.

picture

Opinia za opinię

Im więcej informacji o danej firmie tym klient może bezpiecznie korzystać z usług danej firmy.

picture

Statystyki - Forum

Aktulanie mam już: 234 użytkowników. Średnio dziennie rejestruje się 8 użytkowników.

Dobry grzejnik elektryczny

Dobry grzejnik elektryczny

Witam, podoba mi się ogrzewanie mieszkania na podstawie promieniowania podczerwonego. Niestety nie miałem wcześniej do czynienia z podobnym rozwiązaniem. Na papierze mi się wszystko zgadza, natomiast nie wiem jak w praktyce. Proszę o wasze wskazówki dotyczące doboru grzejników elektrycznych funkcjonujących na bazie promieniowania podczerwonego.

edyta123

Posty: 6

 
Jak masz właściwe warunki termoizolacji na poziomie nieruchomości to panele na podczerwień wygenerują kilkadziesiąt procent oszczędności na ogrzewaniu. Nie trzeba się bać zużycia prądu przy właściwej regulacji urządzenia.

jurtus

Posty: 12

 
Uwielbiam panele grzewcze z podczerwienią, bo masz po kilku minutach maksymalny komfort cieplny. Za takie właściwości jestem w stanie nawet dopłacić.

yarpen2

Posty: 26

 
Podczerwień zapewnia znacznie świeższe warunki funkcjonowania domowników, szczególnie na małej przestrzeni. No i nie masz do czynienia z wilgocią, co w starszym budownictwie bywa zbawienne. Nie sądzę, aby ktoś z grzejnikiem na podczerwień miał problem z pleśnią.

Fifczak90

Posty: 10

 
Mam ogrzewanie elektryczne na podczerwień od polskiego producenta, infrapanel.pl. Przy okazji zostawiam namiar. Określiłem potrzeby dotyczące ogrzewania, poprosiłem o wycenę i projekt wdrożenia. Wszystko bezpłatnie u nich, a w dodatku mogłem grzejnik przetestować przez tydzień w domowych warunkach. Już po dwóch dniach wiedziałem, że to jest to. Przyznam, że człowiek przy ogrzewaniu na podczerwień zupełnie lepiej się czuje. Nie ma tego zaduchu. Montaż bezproblemowy wykonany przez ludzi od producenta. Grzejnik ładnie wykonany, bez wad technicznych. Koszty zgodne z wyliczeniami producenta, więc można sobie zerknąć na stronę bezpośrednio. Wszystko się zgadza w rzeczywistości, żadnego przekłamania.

minter58

Posty: 16

 
Oczywiście nie musisz stosować grzejnika elektrycznego w formacie dwudziestoczterogodzinnym. Wystarczy konfiguracja i podłączenie termostatu, aby z grzejnika korzystać maksymalnie do kilku godzin dziennie. W takim przypadku koszty nie są tragiczne, a wręcz konkurencyjne do najpopularniejszych systemów grzewczych.

Kkamroszczak

Posty: 21

 
W tamtym roku zainstalowałem grzejniki elektryczne z emiterem podczerwieni w kamienicy. Metraż w granicach 45m2. Ogrzanie w miesiącu zimowym wyniosło mnie w przybliżeniu 180 złotych. Wynik rewelacyjny, biorąc pod uwagę fakt, ze wcześniej przy starym piecu płaciłem 350 zł :/ Mam grzejnik z oferty infrapanel.pl. Otrzymałem bezpłatny projekt rozstawienia grzejników i w ogóle cała instalację w pakiecie. Gwarancja 10 lat. Serwisant w razie czego dociera do klienta w formacie door – to – door. Ten producent był w stanie podać realne wyniki. Żadnych bajek, więc można sobie spokojnie porównać efektywność w odniesieniu do jakości nieruchomości i kubatury.

Marioleczka

Posty: 9

 
Zamawiaj zawsze ogrzewanie na podczerwień od producenta, wraz z projektem, montażem i obsługą serwisową. Wtedy niczym nie będziesz się martwić.

Wariat

Posty: 9

 
Moim zdaniem warto przeznaczyć chociaż część środków na ogrzewanie promieniowaniem podczerwonym, bo masz ciepło przekazywane na ciała stałe. Nie ma nagrzewania powietrza. To dobra sprawa. Praktycznie od razu czujesz właściwy rozkład temperatury.

Czarek

Posty: 24

 
Promieniowanie podczerwone jest zdecydowanie najzdrowsze z punktu widzenia człowieka. Mój syn cierpi na alergię i grzejnik elektryczny jednak neutralizuje w dużym stopniu problemy z zanieczyszczeniem powietrza. Nie masz do czynienia z konwekcją.

Kiziak

Posty: 19